Elex Download Pełna Wersja Za Darmo

Jedna z najlepszych pozycji dla fanów science fiction, czyli Elex Download, jest już dostępna na kilka najbardziej popularnych platform! Sprawdź, co czeka na ciebie w tym nietuzinkowym świecie! Twórcy przygotowali dla graczy wiele atrakcji.

Kilka słów o Elex Download

Pierwszy raz o Elex usłyszeliśmy w 2015 roku, kiedy to w trakcie Gamescom, ogłoszono prace nad nim. Jednym z wyjątkowych aspektów powstawania tej gry była współpraca dwóch świetnych twórców: Piranha Bytes oraz Nordic Games (współcześnie THQ Nordic). Pierwsza z firm pełniła funkcję dewelopera, druga zaś wydawcy.

Piranha Bytes to niemiecki deweloper gier komputerowych, których działa na rynku już od końcówki lat dziewięćdziesiątych. Być może słyszeliście o nim przy okazji takich hitów jak Gothic czy Risen. Natomiast THQ Nordic to austriacki wydawca gier, który zaczął działać w 2011 roku. Elex pełna wersja to jeden z najgłośniejszych tytułów wydanych z jego ramienia, ale ma on na koncie także kilka innych sukcesów.

Warto dodać, że wśród krytyków Elex otrzymał mieszane recenzje. Niemniej jednak noty otrzymane na Metacritic są dosyć wysokie. Tytuł został za to bardzo dobrze przyjęty przez szerokie grono graczy i zyskał wielu fanów, którzy ze sporym zainteresowaniem czekają na kolejną odsłonę tej serii. Ma być to sequel, a jego powstanie zapowiedziano w czerwcu 2021 roku.

Elex Pobierz i poznaj postapokaliptyczny świat

Uniwersum, do którego przenosisz się w Elex, prowadzi cię do świata po apokalipsie. Do katastrofy doprowadziło uderzenie meteorytu, który zniszczył całą cywilizację, jaka rozwinęła się na planecie Magalan. Ocalało niewielu i ich zadaniem jest odbudowanie tego, co ludzkość straciła. Na zgliszczach dawnej cywilizacji powoli powstaje zatem nowa.

Tym, co jest szczególnie ważne, jest pojawienie się w Elex Download pierwiastka – tytułowego elexu. Na Magalan pojawił się on wraz ze wspomnianym już meteorytem. Jego właściwości nie są do końca znane ludziom. Odkryli oni jednak, że Elex za darmo pozwala uczynić człowieka istotą potężną, bowiem dzięki niemu można zyskać umiejętności magiczne oraz wyjątkowo trwałe uzbrojenie.

Jeżeli chcesz stoczyć walkę w imię wyższej sprawy, Elex pobierz i przekonaj się, jaka jest prawdziwa cena użytkowania nowego pierwiastka. Poza kuszącymi właściwościami jego stosowanie niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Posiadacze elexu powoli, z chwili na chwilę, tracą ludzkie uczucia.

POBIERZ TERAZ
Liczba pobrań: 1793

Elex Pełna wersja za darmo z otwartym światem

Wszyscy gracze zgadzają się co do tego, że udostępnienie przez twórców Elex otwartego świata, było bardzo dobrym krokiem. Dzięki temu dostępna jest swobodna eksploracja i nie trzeba w międzyczasie znosić ekranów ładowania.

Co ważne, na gracza czeka zróżnicowane środowisko, przedstawione w fantastycznej oprawie graficznej. Poruszając się po mapie, napotkasz zarówno lasy z soczyście zielonymi lasami, piaszczyste pustynie, zaśnieżone wzniesienia oraz wiejące grozą bagna.

Niezwykle atrakcyjnie opracowano również sposoby poruszania się po świecie przedstawionym w grze. Jeśli już co nieco o tym czytałeś, na pewno zastanawiasz się, jak pobrać Elex za darmo z możliwością teleportacji.


Polecamy również grę: Gothic 2 Download za darmo


Na szczęście dla ciebie, jest to opcja dostępna całkowicie za free. Stanowi ona jedną z podstawowych form poruszania się po mapie. Kolejną atrakcyjną formą przemieszczania się jest korzystanie z plecaka odrzutowego. Dzięki temu będziesz w stanie dotrzeć do każdego zakamarka.

Rzecz jasna eksploracja poszczególnych miejsc w Elex jest silnie związana z poziomem, który uda ci się osiągnąć. W każdym miejscu czyhają na ciebie różne rodzaje niebezpieczeństw. Poszczególni wrogowie cechują się określonym poziomem siły. Dlatego niektóre regiony stają się dostępne wyłącznie wówczas, gdy twoja postać posiada odpowiedni level.

Jak pobrać Elex z różnymi frakcjami?

Poza ludźmi w Elex za darmo zetkniesz się z różnorodnymi postaciami. Są one silnie związane z fabułą, która towarzyszy ci w czasie rozgrywki. Kiedy ją rozpoczynasz, wcielasz się w głównego bohatera o imieniu Jax. Jesteś generałem Albów i dowodzisz grupą swoich pobratymców. Jednakże zostajesz przez nich okrutnie zdradzony – porzucają cię oni na pewną śmierć.

Już na samym wstępie zdaje się, że w Elex jesteś skazany na okrutny los. Choć udaje ci się przeżyć, to tracisz wszystkie swoje zdolności, cały ekwipunek oraz posiadaną wcześniej rangę. Żyjesz niczym wygnaniec, który stracił praktycznie wszystko. Masz jednak szansę na zmianę swojego losu. Wędrując po mapie, możesz wykonywać przygotowane przez twórców zadania. W ten sposób zdobywasz umiejętności oraz wyposażenie.

W Elex zetkniesz się z postaciami, które są członkami wielorakich ras. Wśród nich znajdziesz:

Każde z nich cechuje się odrębnym charakterem. Klerycy są fanatykami, lecz ich technologia jest wyjątkowo zaawansowana. Berserkowie chcieliby wieść życie zgodne z naturą, natomiast Banici wiodą życie na granicy bezprawia, odcinając się od reszty świata. Od ciebie zależy, z którymi z nich sprzymierzysz się w Elex. Dołączając do którejś z tych grup, stajesz się przeciwnikiem swojej pierwotnej rasy – Albów. To właśnie oni są w posiadaniu największych pokładów elexu. Ta imperialistyczna frakcja całkowicie zatraciła człowieczeństwo i ma na uwadze wyłącznie własne interesy.

POBIERZ TERAZ
Liczba pobrań: 1793

Walka w Elex

Pierwszą ważną kwestią, którą z pewnością szybko zauważysz, prowadząc rozgrywkę w Elex pełna wersja, jest mnogość postaci niezależnych, które spotkasz na swojej drodze. Stanowią one interesujące urozmaicenie gry, ponieważ możliwy jest nie tylko kontakt z nimi, ale również wspólna podróż. Ważne jest jednak, byś pamiętał, że przemieszczać się możesz wyłącznie z jednym kompanem jednocześnie.

W trakcie rozgrywki w Elex zyskujesz dostęp do różnorodnej broni. Możliwe jest korzystanie tak z broni białej, jak i broni palnej. Użyjesz zatem zarówno miecza, topora czy strzelby, jak i karabinu. Ciekawym aspektem są nowoczesne rodzaje broni, takie jak miotacze ognia czy karabiny laserowe. Cały swój rynsztunek możesz z biegiem gry ulepszać. Wszystko to dzięki systemowi rzemiosła. Wśród elementów, które możesz wytworzyć, są również eliksiry. Do ich warzenia potrzebne ci będą jednak rośliny porastające planetę.

Elex – Trailer

Jeżeli chodzi o walkę w Elex, to pod uwagę musisz brać kilka kwestii: pasek kondycji, poziom trudności oraz przewroty. Co ważne, stawiać czoła będziesz nie tylko innym wojownikom. Czeka na ciebie także wiele rozmaitych stworzeń. Wśród nich znajdziesz zmutowane zwierzęta oraz nietuzinkowe machiny bojowe. Trzeba przyznać, że jest to rzeczywiście ciekawa mieszanka jak na krainę, która przywodzi na myśl średniowiecze.

Warstwa graficzna, z którą zetkniesz się w tej grze, nie zwala z nóg. Jest ona jednak dość dobrze przygotowana i świetnie oddaje atmosferę, jaką twórcy chcieli zawrzeć w swoim dziele. Bardzo wysoko jest za to oceniania muzyka, która towarzyszy ci przez całą rozgrywkę. Te klimatyczne kompozycje stanowią solidną warstwę dźwiękową, docenianą także przez samych użytkowników.

Ten misz-masz, o którym czytasz w kontekście Elex, może wydawać się niewiarygodny. Jednakże sukces gry i zadowolenie graczy mówią same za siebie – warto spędzić czas na tej fascynującej rozgrywce.

4.5/5 - (191 głosów)
GrandGamer.pl
GrandGamer.pl

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy pasjonują się gamingiem. Poznaliśmy się na studiach i zawsze interesowały nas nietypowe rzeczy i łamanie schematów. Naszymi projektami były między innymi: bot do popularnej wtedy Tibii, który odbił się szerokim echem w środowisku oraz bot do łowienia ryb w grze Metin 2. Przez całe studia utrzymywaliśmy się ze środków z tych dwóch oprogramowań. Dodatkowo mieliśmy jeszcze kilka drobnych projektów.

Artykuły: 96

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *