Doom 4 Download Pełna Wersja Za Darmo

Zagraj w Doom 4 Download, jedną z najsłynniejszych strzelanek w historii! Dzięki niej dołączysz do potężnego grona fanów serii i poczuj prawdziwą adrenalinę w walce z wrogiem. Sprawdź koniecznie, co przygotowali twórcy tej odsłony.

Twórcy i powstanie Doom 4 Download

Jak powszechnie wiadomo, Doom 4 pełna wersja to już czwarta odsłona sławnej na całym świecie serii gier o tym samym tytule. Pierwszy tytuł tego cyklu ukazał się na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Całość zyskała ogromną popularność i dziś uznaje się ją za klasykę gier wideo.

Za stworzeniem zarówno Doom 4, jak i każdej poprzedniej części, odpowiada glówny producent – amerykańskie przedsiębiorstwo id Software. To właśnie dzięki niemu mamy dostęp do tak fenomenalnych tytułów, jak Wolfstein, Rage czy Quake. Przy produkcji czwartej części Dooma id Software współpracowało z inną amerykańską firmą, Certain Affinity, która wsparła procesy związane z powstawaniem trybu multiplayer.

Wydawcą Doom 4 jest natomiast Bethesda Softworks LLC. To także amerykańska firma – swoją działalność rozpoczęli już w latach osiemdziesiątych. Nie jest ona tak szeroko znana graczom, jak producent, jednak wiąże się z wydaniem kilku dobrych tytułów. Szczególnie należy wymienić tutaj The Elder Scrolls (w roli producenta) oraz Wolfstein, Rage czy Fallout (w roli wydawcy). Na polskim rynku za wydanie tej odsłony Dooma odpowiada oczywiście nie kto inny, jak  Cenega S.A.

Doom 4 Pobierz i kontynuuj swoją przygodę

Tym, co łączy ze sobą wszystkie części serii, jest fabuła. Dlatego w Doom 4 za darmo możesz kolejny raz wcielić się w rolę komandosa, tzw. doom marine. Jest rok 2149 i znajdujesz się w ośrodku badawczym na Marsie. Tymczasem na Ziemi panuje kryzys energetyczny. Naukowcy z ośrodka próbują rozwiązać ten problem, starając się czerpać energię z nowoodkrytego alternatywnego wymiaru Piekła, który zamieszkują demony.

Samuel Hayden, naukowiec i szef całego ośrodka to postać, za dzięki której w Doom 4 doświadczysz prawdziwego zetknięcia z piekłem. Hayden organizuje kilka ekspedycji do eksplorowanego wymiaru i sprowadza artefakty oraz demony w celach badawczych. Jedna z jego badacze zdradza go i zawiera z demonami pakt, otwierając portal do piekła.

Jeżeli walka z siłami zła to coś dla ciebie, Doom 4 pobierz i staw czoła prawdziwym potworom. Jako protagonista będziesz bowiem przemierzać planetę w celu oczyszczenia jej z demonów. Nie ominie cię również konieczność dostania się do samego Piekła i pokonania prawdziwego zła u jego źródła.

POBIERZ TERAZ
Liczba pobrań: 3928

Doom 4 Pełna wersja za darmo z trybem multiplayer

Głównym elementem całej rozgrywki w Doom 4 Download jest oczywiście tryb jednoosobowy. To właśnie w nim przemierzasz Marsa oraz Piekło, pozostając cały czas w nurcie opisanej powyżej fabuły. Czeka tam na ciebie wiele niebezpieczeństw, stoczysz niejedną walkę i wykonasz całą masę trudnych misji. Musisz doprowadzić świat do porządku, przeciwstawiając się nieopatrznie uwolnionym siłom zła.

Prawdziwą gratą dla fanów całej serii jest oczywiście tryb multiplayer, dostępny w Doom 4 za darmo. Został on znacząco rozbudowany w stosunku do poprzednich wersji. Tym razem możesz prowadzić rozgrywkę w aż sześciu różnych formach. Są to oczywiście gry drużynowe, w których zastosowano rozmaite rozwiązania. W czwartej odsłonie Dooma masz między innymi szersze możliwości, jeśli chodzi o rozbudowanie własnego awatara.


Polecamy również grę: Minecraft Dungeons Download za darmo


Ważnymi nowościami w Doom 4 pełna wersja są dwa elementy multiplayer. Pierwszym z nich jest szansa na predefiniowanie zestawu uzbrojenia tuż przed meczem. Dzięki temu każda rozgrywka jest jeszcze bardziej unikalna. Drugi to nowy rodzaj power-upa umieszczony na mapie: runy demona. Ten wyjątkowy punkt daje ci szansę przemiany w demona. Jak zapewne się domyślasz, z taką przemianą idzie potężna siła, którą zyskuje twoja postać.

Jak pobrać Doom 4 z edytorem map?

Jeżeli śledziłeś doniesienia na temat najnowszego Dooma, to na pewno nie umknęła ci także informacja o tak zwanym SnapMap. Jak pobrać Doom 4 z edytorem map? To bardzo proste, ponieważ deweloper wypuścił go razem z pełną wersją gry, aby urozmaicić rozgrywkę.

Na czym polega korzystanie ze SnapMap? Jest to specjalny edytor, który pozwala graczowi na kreowanie zupełnie nowych aren. Dzięki temu powstają autorskie przestrzenie, również takie ze specjalnymi skryptami.

Co więcej, w ten sposób w Doom 4 można również stworzyć świeże warianty rozgrywki. Samodzielnie decydujesz zatem, czy w multiplayerze przyjdzie ci zagrać w trybie kooperacji, aby pokonać demony, czy może jednak odbędziesz krwawy deathmatch. Niestety, posiadacze wersji na Nintendo Switch muszą być świadomi tego, że opcja ta jest dla nich niedostępna.

Oczywiście jako protagonista nie możesz stawać do walki z gołymi rękoma i bez żadnych umiejętności. W Doom 4 masz dostęp między innymi do:

  • piły łańcuchowej,
  • karabinu plazmowego,
  • BFG 9000,
  • dwulufowej strzelby,

To oczywiście jedynie przykłady, które mają unaocznić ci, z jakiego rodzaju arsenałem będziesz mieć do czynienia w tej odsłonie.

Dodatkowo, w Doom 4 spotkasz się z rozwiązaniami, które na pewno znasz już z poprzednich części. System odnawiania zdrowia opiera się na apteczkach, które oczywiście zbierasz w trakcie przemieszczania się po mapie. Dodatkowo zbierasz również punkty pancerza. Wcale nie oznacza to, że dla twojej postaci nic się nie zmieniło. Przede wszystkim masz mnóstwo nowych możliwości ruchowych.

Doom 4 – Trailer

Wśród dodatkowych umiejętności z Doom 4, których nie było w uprzednich odsłonach Dooma, znajdziesz podciąganie się na krawędziach oraz podwójny skok. Wielu fanów, którzy już mieli okazję zagrać w czwartą część cyklu, chwali również dodatkowy cios kończący walkę – możesz bowiem dobić przeciwnika genialnym finiszem, na przykład miażdżąc mu czaszkę. To takie fatality w stylu Dooma.

POBIERZ TERAZ
Liczba pobrań: 3928

Nowa generacja silnika do Doom 4

Warto zauważyć, że cała oprawa gry prezentuje się wyjątkowo dobrze. Wszystko to Doom 4 zawdzięcza szóstej generacji silnika id Tech. Została ona przygotowana docelowo na potrzeby tej właśnie gry, a oczywiście za jej podrasowanie odpowiada id Software. Dzięki temu gracz może nie tylko cieszyć oczy genialną grafiką i wyjątkowo obrazowymi animacjami, ale również klimatyczną ścieżką dźwiękową wysokiej jakości.

Ogólnie refleksja nad Doom 4 wiąże się z poprawą jakości i mocnymi efektami. Ma to związek z faktem, iż twórcy w tej części zwrócili się ponownie w kierunku pierwszych odsłon Dooma. Znacznie mniej jest zatem klimatu horroru i tajemnicy, a znacznie więcej krwi i brutalnych zagrań. Zdecydowanie można powiedzieć, że czwórka Dooma to krwawa jatka i nie nadaje się dla osób o słabych nerwach.

Natomiast ci, którzy uwielbiają takie efekty, powinni zagrać w Doom 4 na pececie. To właśnie tam można uzyskać najwyższą jakość gry. Dostępne są rozmaite ustawiania graficzne, pojawiają się także opcje czy efekty, których nie uświadczą konsolowcy. To już tradycja, że wersja na PC jest najlepsza. Choć te na PlayStation czy Xbox niewiele jej ustępują.

Zdecyduj sam, czy chcesz przejść przez prawdziwe piekło w trybie fabularnym Doom 4, czy rozgrasz kilka brutalnych meczów z innymi graczami.

4.5/5 - (191 głosów)
GrandGamer.pl
GrandGamer.pl

Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy pasjonują się gamingiem. Poznaliśmy się na studiach i zawsze interesowały nas nietypowe rzeczy i łamanie schematów. Naszymi projektami były między innymi: bot do popularnej wtedy Tibii, który odbił się szerokim echem w środowisku oraz bot do łowienia ryb w grze Metin 2. Przez całe studia utrzymywaliśmy się ze środków z tych dwóch oprogramowań. Dodatkowo mieliśmy jeszcze kilka drobnych projektów.

Artykuły: 96

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *